Szkoła Podstawowa nr 19

62-800 Kalisz, ul. Budowlanych 2

Nauczycielka naszej Szkoły p.Sylwia Baranowska otrzymała nominację do konkursu "Nauczyciel na medal". Konkurs organizowany jest przez Wojewodę Wielkopolskiego i przebiegać będzie w 2 etapach.
Ten konkurs to promocja , ale również szansa dla Naszej Szkoły na wspaniałe nagrody dla uczniów. 
Zapraszamy do głosowania, które trwać będzie do 10 listopada.

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

   

   

   


 10 prezentów dla dzieci z "Przystani" :-)

28 września zapisze się z naszej pamięci-to był wyjątkowy dzień bowiem 10 dzieci z Grupy Wsparcia "Przystań" otrzymało w prezencie 3-kołowe rowerki rehabilitacyjne z rąk Prezes Fundacji "Eco Textil".To fundacja bardzo przyjazna osobom niepełnosprawnym, z którą współpraca układa się doskonale. Efektem świetnej współpracy "Przystani" z Fundacją jest również najnowszy nasz wspólny projekt- istniejąca przy naszej Szkole pierwsza w Polsce bezpłatna "Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych" o której można więcej dowiedzieć się w zakładce "Wypożycz rower".

W tym uroczystym dla nas dniu byli z nami również Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński i Wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak, którzy przekazali dzieciom upominki. Pośród 10 dzieci, które otrzymało rowerki jest aż 7 uczniów naszej Szkoły. Rowerkami cieszą się Alicja, Szymon, Pola, Roksana, Filip, Adaś i Wiktoria. To był wyjątkowy dzień zarówno dla dzieci jak i ich Rodzin. W zeszłym roku 17 dzieci też otrzymało rowerki na użytek prywatny-tym samym na tę chwilę 27 dzieci już cieszy się i trenuje swoje umiejętności, to poza frajdą również dla nich forma rehabilitacji.  

   

  

 


 

Kolejne spotkanie organizowane dla Rodziców z Grupy Wsparcia odbyło się 26 września pod hasłem "Zdrowy kręgosłup". Poprowadziła je Maria Przybyłowska z "Fit-Landu". Pokazała Rodzicom jakie ćwiczenia należy wykonywać by kręgosłup był w należytej kondycji. Poza Mamami podczas zajęć równie dobrze bawiły się dzieci.